Chór Dziecięcy "PEREŁKI" PDF Drukuj Email
O chórze
Terminy zajęć
Wszystkie strony

Witamy serdecznie na stronie Chóru Dziecięcego PEREŁKI.

PEREŁKI są jedynym z  niewielu w Lublinie jak i w Polsce chórem, w którym śpiewają wyłącznie

dzieci z najmłodszych klas szkoły podstawowej, kl.I-III, a obecnie  od kl. 0, czyli w wieku 6-10 lat.

Zapraszamy do obejrzenia naszej strony.

Dzień dobry! i Ósma już godzina. Występ chóru na uroczystości ślubowania klas I w szkole, 14 X 2015.

Chór Dziecięcy "PEREŁKI" powstał we wrześniu 2006 r. w Szkole Podstawowej 21, w ramach Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych "Śpiewająca Polska".

Śpiewają w nim dzieci ze szkoły podstawowej nr 21, wyłącznie z klas młodszych - I-III (obecnie 6-10 lat), choć zdarzało się w historiichóru że pozostawali pojedynczy chórzyści, którzy byli już uczniami klas IV.

Nazwa chóru - "PEREŁKI" - nawiązuje do postaci patronki szkoły, św. Królowej Jadwigi. Chórzyści chcą być chlubą swojej patronki,będąc jak perły - ulubione klejnoty młodej świętej.

Dofinansowano ze środków Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, w ramach realizacji programu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska.

W Lublinie program jest realizowany jest przez Centrum Kultury w Lublinie.