Jadłospis PDF Drukuj Email
Wpisany przez Amanda Igras   
poniedziałek, 05 września 2016 12:50

JADŁOSPIS 19-23 III 2018
Przez cały dzień dzieci mają stały dostęp do wody.

Data

 

ŚNIADANIE

II ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

19.03

PONIEDZIAŁEK

kanapka z masłem, serkiem topionym, pomidorem i sałatą,
herbata z cytryną

Serek topiony Hochland z ziołami: woda, ser, odtłuszczone mleko w proszku, masło, sole emulgujące, białka mleka, regulator kwasowości- wkas cytrynowy, zioła, cebula suszona, sól, aromat, czosnek suszony.

jogurt owocowy

I: zupa jarzynowa, pieczywo,
II: spaghetti mięsno- warzywne,
napój miodowo- cytrynowy

Zupa jarzynowa ( woda, ziemniaki, fasolka szparagowa, brokuł, seler, kalafior, por, cebula, natka pietruszki, marchew, koper ogrodowy, masło, kapusta biała, przyprawy, sól o obniżonej zawartości sodu).

Spaghetti mięsno- warzywne (makaron, szynka wieprzowa, cebula, koncentrat pomidorowy, marchew, pieczarka świeża, natka pietruszki, bazylia świeża, koper ogrodowy, olej rzepakowy, por, seler korzeniowy, ser żółty, czosnek, przyprawy).
Napój miodowo- cytrynowy (woda, cytryna, miód).

jabłko

20.03

WTOREK

bułeczka kajzerka z masłem, serem żółtym, papryką, sałatą,
herbata owocowa z cytryną

 

Ser żółty (mleko pasteryzowane, sól, kultury bakterii fermentacji mlekowej, podpuszczka mikrobiologiczna).

herbatniki

I: zupa szpinakowa z jajem, pieczywo,
II: gulasz wieprzowo- warzywny, kasza gryczana, surówka z kapusty białej,
kompot jabłkowy

 

Zupa szpinakowa z jajem (woda, jaja świeże, ziemniaki, szpinak, koper ogrodowy, natka pietruszki, marchew, pietruszka, por, seler korzeniowy, seler naciowy, śmietana, mąka, przyprawy, sol o obniżonej zawartości sodu).
Gulasz wieprzowo- warzywny (wieprzowina szynka surowa, śmietana, seler korzeniowy, cebula, czosnek, marchew, olej, pietruszka korzeń, natka pietruszki, koper ogrodowy, mąka pszenna, przyprawy).Surówka z kapusty białej (kapusta biała, koper ogrodowy, oliwa z oliwek, cukier, sól o obniżonej zawartości sodu).
Kasza pęczak  z masłem 82 % tłuszczu.
Kompot (woda, jabłko, gruszka, cukier).

gruszka

21.03

ŚRODA

kanapka z masłem, wędliną, ogórkiem świeżym,
herbata z cytryną

bułeczka z serem

I: zupa pomidorowa z soczewicą, pieczywo,
II: ryż z jabłkami prażonymi i ze śmietaną,
herbata z cytryną,

owoc: jabłko

 

Zupa pomidorowa z soczewicą (woda, przecier pomidorowy 90% pomidorów, soczewica,  masło 82 % tł., marchew, pietruszka, seler, por, przyprawy, sól o obniżonej zawartości sodu, natka pietruszki, koper ogrodowy).
Ryż z jabłkami prażonymi i śmietaną ( ryż, mleko, jabłka, śmietana, jogurt naturalny, olej, cynamon).

soczek 200 ml

22.03

CZWARTEK

 

kanapka z masłem i miodem,
mleko

 


ciasteczka zbożowe

I: kapuśniak mazurski, pieczywo,
II: strogonow drobiowy z ziemniakami,
surówka z kapusty pekińskiej, ogórka kiszonego i marchewką z jogurtem greckim,
herbata owocowa z cytryną + sok tłoczony,

Kapuśniak mazurski (woda, kapusta kiszona, ziemniaki, kiełbasa wieprzowa, cebula, marchew, seler korzeniowy, masło 82% tł., pietruszka, mąka, przyprawy).
Strogonof drobiowy ( filet z piersi kurczaka, pieczarka świeża, cebula, śmietana, marchew, pietruszka, natka pietruszki, seler korzeniowy, olej, koncentrat pomidorowy, mąka, przyprawy, sól o obniżonej zawartości sodu).
Surówka z kapusty pekińskiej, ogórka kiszonego, marchwi z jogurtem greckim (kapusta pekińska, jogurt grecki, ogórek kiszony, marchew, natka pietruszki, szczypiorek).


soczek 200 ml

23.03

PIĄTEK

bułeczka kajzerka z masłem, pastą jajeczno-rybną,
herbata z cytryną

 

Tuńczyk w sosie własnym (ryba- tuńczyk kawałki (Katsunowus pelamis), woda, sól).

serek homogenizowany

 

I: zupa fasolowa, pieczywo,
II: kluski śląskie z sosem pieczarkowym,
herbata z cytryną,
owoc: mandarynka

 

Zupa fasolowa (woda, fasola nasiona, ziemniaki, cebula, kiełbasa wieprzowa, boczek wędzony, marchew, seler, masło, mąka, por, przyprawy).
Kluski śląskie (ziemniaki, mąka, jajko, sól).
Sos pieczarkowy (pieczarka świeża, śmietana, cebula, mąka, olej, przyprawy).

ciasteczka zbożowe

 

 

 

Masło 82 % tłuszczu: śmietanka pasteryzowana.

 

Śmietana homogenizowana, termizowana 18 %: śmietana (z mleka), skrobia modyfikowana, substancje zagęszczające: mączka chleba świętojańskiego.
Ser żółty (mleko pasteryzowane, sól, kultury bakterii fermentacji mlekowej, podpuszczka mikrobiologiczna).

Chleb Drwala pszenny: mąka pszenna 25%, suszony zakwas żytni, płatki ziemniaczane, ekstrakt słodowy (jęczmień, słód jęczmienny), przyprawa mielona, woda, drożdże. Produkt może zawierać: soję, jaja, sezam, orzechy arachidowe, produkty mleko pochodne, łubin.
Chleb Forma pszenno żytni: mąka pszenna 45%, woda, mąka żytnia 19%, zakwas naturalny (mąka żytnia, woda), drożdże, sól, mak. Produkt może zawierać: soję, jaja, sezam, orzechy arachidowe, produkty mleko pochodne, łubin.
Kajzerka: mąka pszenna, drożdże, sól, polepszacz (substancja spulchniająca). Produkt zawiera gluten.
Grahamka: mąka pszenna typ 1850, mąka pszenna typ 750, woda, drożdże, sól, polepszacz(substancja spulchniająca). Produkt zawiera gluten.

Makaron: mąka makaronowa pszenna. Produkt zawiera gluten.

II śniadanie i podwieczorek:
Bułeczka z seremi (mąka pszenna, woda, jaja, cukier, tłuszcz roślinny, aromat, cukier gronowy, skrobia pszenna, nadzienie 25%, drożdże).Produkt zawiera gluten, soję i jaja. Może zawierać śladowe ilości innych substancji alergennych: orzechów arachidowych, sezamu, produktów mleko pochodnych.
Jogurt owoce leśne (mleko, owoce leśne: jeżyny, jagody, maliny, truskawki; cukier, skrobia, koncentrat z marchwi, winogron i aronii; stabilizator: pektyna, aromat, żywe kultury bakterii jogurtowych).
Herbatniki (mąka pszenna, cukier, tłuszcz roślinny palmowy, substancje spulchniające, odtłuszczone mleko w proszku, sól, emulgatory, substancje spulchniające, aromat waniliowy, regulator kwasowości, środki do przetwarzania mąki (enzymy proteazy, pirosiarczyn sodu).

Poprawiony: poniedziałek, 19 marca 2018 07:02
 
 
 

© 2008-2016 Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie

# # ?>
 
 
     
 
   
Design by windows vista forum and energiesparlampen