Jadłospis PDF Drukuj Email
Wpisany przez Amanda Igras   

JADŁOSPIS 19-23 III 2018
Przez cały dzień dzieci mają stały dostęp do wody.

Data

 

ŚNIADANIE

OBIAD

19.03

PONIEDZIAŁEK

kanapka z masłem, serkiem topionym, pomidorem i sałatą,
herbata z cytryną

Serek topiony Hochland z ziołami: woda, ser, odtłuszczone mleko w proszku, masło, sole emulgujące, białka mleka, regulator kwasowości- wkas cytrynowy, zioła, cebula suszona, sól, aromat, czosnek suszony.

I: zupa jarzynowa, pieczywo,
II: spaghetti mięsno- warzywne,
napój miodowo- cytrynowy

Zupa jarzynowa ( woda, ziemniaki, fasolka szparagowa, brokuł, seler, kalafior, por, cebula, natka pietruszki, marchew, koper ogrodowy, masło, kapusta biała, przyprawy, sól o obniżonej zawartości sodu).

Spaghetti mięsno- warzywne (makaron, szynka wieprzowa, cebula, koncentrat pomidorowy, marchew, pieczarka świeża, natka pietruszki, bazylia świeża, koper ogrodowy, olej rzepakowy, por, seler korzeniowy, ser żółty, czosnek, przyprawy).
Napój miodowo- cytrynowy (woda, cytryna, miód).

20.03

WTOREK

bułeczka kajzerka z masłem, serem żółtym, papryką, sałatą,
herbata owocowa z cytryną

 

Ser żółty (mleko pasteryzowane, sól, kultury bakterii fermentacji mlekowej, podpuszczka mikrobiologiczna).

I: zupa szpinakowa z jajem, pieczywo,
II: gulasz wieprzowo- warzywny, kasza gryczana, surówka z kapusty białej,
kompot jabłkowy

 

Zupa szpinakowa z jajem (woda, jaja świeże, ziemniaki, szpinak, koper ogrodowy, natka pietruszki, marchew, pietruszka, por, seler korzeniowy, seler naciowy, śmietana, mąka, przyprawy, sol o obniżonej zawartości sodu).
Gulasz wieprzowo- warzywny (wieprzowina szynka surowa, śmietana, seler korzeniowy, cebula, czosnek, marchew, olej, pietruszka korzeń, natka pietruszki, koper ogrodowy, mąka pszenna, przyprawy).Surówka z kapusty białej (kapusta biała, koper ogrodowy, oliwa z oliwek, cukier, sól o obniżonej zawartości sodu).
Kasza pęczak  z masłem 82 % tłuszczu.
Kompot (woda, jabłko, gruszka, cukier).

21.03

ŚRODA

kanapka z masłem, wędliną, ogórkiem świeżym,
herbata z cytryną

I: zupa pomidorowa z soczewicą, pieczywo,
II: ryż z jabłkami prażonymi i ze śmietaną,
herbata z cytryną,

owoc: jabłko

 

Zupa pomidorowa z soczewicą (woda, przecier pomidorowy 90% pomidorów, soczewica,  masło 82 % tł., marchew, pietruszka, seler, por, przyprawy, sól o obniżonej zawartości sodu, natka pietruszki, koper ogrodowy).
Ryż z jabłkami prażonymi i śmietaną ( ryż, mleko, jabłka, śmietana, jogurt naturalny, olej, cynamon).

22.03

CZWARTEK

 

kanapka z masłem i miodem,
mleko

 

I: kapuśniak mazurski, pieczywo,
II: strogonow drobiowy z ziemniakami,
surówka z kapusty pekińskiej, ogórka kiszonego i marchewką z jogurtem greckim,
herbata owocowa z cytryną + sok tłoczony,

Kapuśniak mazurski (woda, kapusta kiszona, ziemniaki, kiełbasa wieprzowa, cebula, marchew, seler korzeniowy, masło 82% tł., pietruszka, mąka, przyprawy).
Strogonof drobiowy ( filet z piersi kurczaka, pieczarka świeża, cebula, śmietana, marchew, pietruszka, natka pietruszki, seler korzeniowy, olej, koncentrat pomidorowy, mąka, przyprawy, sól o obniżonej zawartości sodu).
Surówka z kapusty pekińskiej, ogórka kiszonego, marchwi z jogurtem greckim (kapusta pekińska, jogurt grecki, ogórek kiszony, marchew, natka pietruszki, szczypiorek).

23.03

PIĄTEK

bułeczka kajzerka z masłem, pastą jajeczno-rybną,
herbata z cytryną

 

Tuńczyk w sosie własnym (ryba- tuńczyk kawałki (Katsunowus pelamis), woda, sól).

 

I: zupa fasolowa, pieczywo,
II: kluski śląskie z sosem pieczarkowym,
herbata z cytryną,
owoc: mandarynka

 

Zupa fasolowa (woda, fasola nasiona, ziemniaki, cebula, kiełbasa wieprzowa, boczek wędzony, marchew, seler, masło, mąka, por, przyprawy).
Kluski śląskie (ziemniaki, mąka, jajko, sól).
Sos pieczarkowy (pieczarka świeża, śmietana, cebula, mąka, olej, przyprawy).

 

Masło 82 % tłuszczu: śmietanka pasteryzowana. Śmietana homogenizowana, termizowana 18 %: śmietana (z mleka), skrobia modyfikowana, substancje zagęszczające: mączka chleba świętojańskiego. Ser żółty (mleko pasteryzowane, sól, kultury bakterii fermentacji mlekowej, podpuszczka mikrobiologiczna).Chleb Drwala pszenny: mąka pszenna 25%, suszony zakwas żytni, płatki ziemniaczane, ekstrakt słodowy (jęczmień, słód jęczmienny), przyprawa mielona, woda, drożdże. Produkt może zawierać: soję, jaja, sezam, orzechy arachidowe, produkty mleko pochodne, łubin.
Chleb Forma pszenno żytni: mąka pszenna 45%, woda, mąka żytnia 19%, zakwas naturalny (mąka żytnia, woda), drożdże, sól, mak. Produkt może zawierać: soję, jaja, sezam, orzechy arachidowe, produkty mleko pochodne, łubin. Kajzerka: mąka pszenna, drożdże, sól, polepszacz (substancja spulchniająca). Produkt zawiera gluten.Makaron: mąka makaronowa pszenna. Produkt zawiera gluten.

Poprawiony: poniedziałek, 19 marca 2018 07:01
 
 
 

© 2008-2016 Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie

# # ?>
 
 
     
 
   
Design by windows vista forum and energiesparlampen